FAQ - kurs wspinaczkowy na Costa Blanca - SZKOŁA WSPINANIA

KURS WSPINACZKOWY na Costa Blanca

Najczęściej zadawane pytania - FAQ
 
  • Jaki rodzaj kursu skałkowego organizowany jest na Costa Blanca ? Na Costa Blanca organizowany jest kurs skałkowy podstawowy, 4-ro dniowy. Jest to szkolenie dla osób początkujących, z podstaw bezpiecznej wspinaczki. Dla osób, które chcą rozwijać się dalej, po ukończeniu tego kursu istnieje możliwość  szkolenia ze wspinaczki po drogach nieubezpieczonych w Polsce.
  • Pobyt w Hiszpanii trwa tydzień, a kurs jest 4-ro dniowy? Jest to szczególny rodzaj  kursu wspinaczkowego w naszej ofercie, ponieważ poza realizacją programu zakłada 2 dodatkowe dni utrwalania nabytych umiejętności. Wyjątkowa okazja praktykowania pod okiem instruktora.
  • Czy instruktor szkolący zna dobrze lokalne rejony wspinaczkowe? Tak, instruktor szkolący zna świetnie odwiedzane rejony wspinaczkowe.
  • Nigdy się nie wspinałem/łam, czy na Costa Blanca są rejony wspinaczkowe z drogami dla zupełnie “zielonych”? Rejony wspinaczkowe, które wybieramy na szkolenie oferują drogi w bardzo szerokim przedziale trudności. Jest sporo łatwych dróg, ze świetnym tarciem.
  • Gdzie mogę obejrzeć zdjęcia z rejonów wspinaczkowych Costa Blanca? Zajrzyj do naszej galerii, obejrzysz tam zdjęcia z poprzednich wyjazdów do Hiszpanii, lub do sekcji blogowo – tam wrzucamy flash’e z odwiedzanych miejsc. 

  • Gdzie jest baza noclegowa? Noclegi zorganizowane są w nadmorskiej miejscowości, tuż przy linii brzegowej.
  • Jaka pogoda jest w miesiącach zimowych na Costa Blanca? Wybrzeże Costa Blanca jest ciepłym i stabilnym pogodowo rejonem Hiszpanii. W poprzednich latach naszego pobytu dni deszczowe były sporadyczne, a temperatury w nocy nie spadały poniżej 0°C. W sektorach nasłonecznionych można liczyć na 15-25°C, czyli na wspinanie w pełnym komforcie.
  • Czy należy zabrać ciepłe ubranie? Rejony nasłonecznione rozpieszczają i w słońcu można poczuć się jak w lecie, trzeba jednak pamiętać, że to zima. Czuć istotną różnicę temperatur pomiędzy dniem a nocą, oraz nasłonecznionymi a zacienionymi miejscami. Kurtkę, polar czy czapkę należy bezwzględnie spakować  🙂 
  • Koszty leczenia? EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu w krajach europejskich. Wyrób ją koniecznie.