Penon de Ifach - rejony wspinaczkowe COSTA Blanca I Hformat

Penon de Ifach – Costa Blanca

Penon de Ifach - prawdziwa, hiszpańska perełka

Ponad 300 m stojącej samotnie na wybrzeżu skały, na powierzchni ok. 40 hektarów, robi wrażenie.

wspinaczkowa Hiszpania
widok na Penon de Ifach ze szczytu Sierra de Toix

Penon de Ifach nazywane jest często w Hiszpanii „Małym Gibraltarem” i uważany jest za cud natury, z czym trudno się nie zgodzić. Wyjątkowo piękne widoki z plaży, z deptaka, ze szczytu….

Co prawda tą sielankę znacznie burzy pobliski kompleks hotelowy, ale Calpe należy do bardzo turystycznych miejscowości, stąd mocno rozbudowana infrastruktura.

 

Mówią o niej „Mały Gibraltar” i w Hiszpanii uważana jest za cud natury.
wspinaczka nad morzem - Calpe, Costa Blanca
Penon de Ifach

Skała, która jest niewątpliwie dużą atrakcją turystyczną, nie jest zarezerwowana tylko dla wspinaczy. Można ją zdobyć trekkingowo. Na szczyt prowadzi szlak, który z racji na łagodne i łatwe podejście, cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Trudno się dziwić, bo widoki są oszałamiające.

Calpe - wspinaczka nad morzem, Costa Blanca
WIELOWYCIĄGOWO

Wspinacze mają do dyspozycji północną i południową ścianę. Skala trudności dróg jest szeroka, więc jest w czym wybierać. Miejscami obicie jest „skromne” dlatego warto dodać własne punkty asekuracyjne. Ze szczytu można zjechać na linie, lub zejść szlakiem turystycznym.

Kawał pięknej przygody, niezapomnianych widoków i przestrzeni morskiej. Warto zarezerwować cały dzień, by bez stresu zdążyć zjechać lub zejść ze szczytu przed zmierzchem.

 

Podchodząc pod Penon de Ifach nie ma się wątpliwości, czyja to miejscówka. Nigdzie wcześniej, nie spotkaliśmy takiej ilości mew w jednym miejscu. Jest ich tam mnóstwo, wszędzie je widać, słychać, a wieczorem wyraźnie dają do zrozumienia turystom i wspinaczom czyj to dom i że czas na ciszę nocną.

 

Odtwórz wideo
rejony wspinaczkowe Costa Blanca - Clape
plaża w Calpe